Összeállt a hajókészlet. 18 űrhajó van benne, nagyrészt a ti ötleteitekből összegyúrva, amiért hálás köszönet! Kipróbálható a csataszimulátorban:
Cirkálók
A cirkálók a legalapvetőbb űrhajók. Egyszerű lézerágyúiknak és titán páncélzatuknak köszönhetően viszonylag olcsón előállíthatók, így érdemes a flották építését ezekkel kezdeni. Különböző technikai szinteken három variációjuk érhető el: a Könnyűcirkáló, a Cirkáló és a Nehézcirkáló. A Nehézcirkáló egy speciális felturbózott változata a Fulgur, amit távoli célpontok elleni gyors csapásmérésre használhatunk, hiszen ezek messze a leggyorsabb hajók. Éppen ezért érdemes belőlük külön flottát összeállítani, hogy ez az előnyük ne vesszen el lassabb társaik miatt. További előnyük, hogy csoportosan megnő a védőerejük, mivel egymást fedezik.
Csatacirkálók
A csatacirkálók a cirkálók és a csatahajók ötvözetei. Az Interceptor még inkább a cirkálókra hajaz, csak nagyobb a kezdeményezőkészsége és a sebessége (és a Fulgurhoz hasonlóan önfedező), a Csatacirkáló pedig megnövelt tűzerejével és pontosságával már majdnem csatahajó.
Csatahajók
A csatahajók alkotják egy komoly flotta gerincét. Gammaágyúikkal nagy erősségű lövéseket tudnak rendkívüli pontossággal célba juttatni. Jellemzőjük még (a Nemesis kivételével), hogy csapatosan különösen erősek (ez egyébként a csatacirkálókra is igaz). Hátrányuk, hogy lomhák. Alap kiadásuk a Csatahajó. Ennek high-end továbbfejlesztése a Dreadnought, mellyel szemben még a sokat látott űrhajósoknak is inába száll a bátorsága. Kivéve, aki egyszer találkozott már Nemesis-szel. Ez a csodafegyvernek minősíthető hajó müonkatapultjának egyetlen jól irányzott lövésével meg tud semmisíteni egy Dreadnought-ot. Nanocsövekből font háló védi, ami a jelenleg ismert legellenállóbb anyag. Képességei mellett természetesen ára is csillagászati, ezért nem érdemes túl korán erre hajtani.
Vadászok
A vadászok az eddig felsorolt űrhajóktól teljesen elütnek, és a Nemesis kivételével mindegyikükkel szemben kiemelten hatékonyak. Ez eltérő harcmodorukból, fegyverzetükből és páncélzatukból fakad. A vadászok refraktoruknak köszönhetően nagyrészt ellenállnak a lézer- és gammaágyúknak, így közel tudnak repülni célpontjukhoz, és megsorozni őket plazmatorpedóikkal. Emiatt viszonylag kis létszámú vadász is sikeresen megtámadhat vele azonos súlycsoportban lévő nagyobb cirkáló- vagy csatahajóflottát. Nagyobb tömegben támadóerejük megnő. A vadászoknak három változata van: a Skorpió, a Vadász és a Raptor. Ez utóbbi típus nagyobb tűzereje mellett annyiban tér el társaitól, hogy refraktoros ionpajzsa van, így ellenáll a rombolók plazmavetőjének.
Rombolók
A rombolók a vadászok ellen kifejlesztett hajók, éppen ezért fontos, hogy cirkálóinkat és csatahajóinkat ilyenekkel védjük. Specialitásuk plazmavetőjük, ami ellen a vadászok refraktora nem véd, ionpajzsuk viszont hatékonyan hárítja a vadászok plazmatorpedóit. Hátrányuk, hogy a hagyományos hajókkal szemben gyengék, így vagy csak vadászflottákat támadjunk velük, vagy védjük őket cirkálókkal. Két méretben gyárthatók: Fregatt és Romboló.
Speciális hajók
Bár a fentiek közt is volt egy-két kiugró típus, a következőket be sem lehet sorolni a fenti kategóriákba. Az Anyahajó a cirkálók, vadászok és rombolók előnyeit egyesíti, ami nem meglepő, hiszen ezekből álló miniflottát hordoz, így mindegyik ellen a megfelelő típust tudja küldeni. Ezenkívül fejlett radarjánának köszönhetően látótávolsága kiemelkedő, 100 parsec.
A Koordinátor legénysége kiváló mérnökökből és kadétokból áll. Így ha egy ilyen hajó van a flottánkban, az jelentősen megnöveli kezdeményező készségünket, vagyis a csata során nagyobb eséllyel lesz mienk az első csapás (minden körben), ez pedig komoly előny tud lenni. A szervezettségnek köszönhetően a Koordinátorral egy flottában szolgáló hajók effektív tűzereje is megnő.
Az OHS-1-nek egy speciális nulla spinű Higgs-bozonokból álló pajzsa van, mely az egész flottára kiterjed. A pajzsra leadott lövések energiájának nagy része a generátor felé térül el, így a hajó, miközben megvédi társait, önmagát áldozza fel. Gyakran azonban az az egy-két kör előny is döntő lehet, amíg az ellenséges flotta az OH-pajzsot lövi, mi pedig sértetlenül támadhatunk vissza.
A Szonda szintén egy olyan hajó, melyet pajzsa különböztet meg a többitől. Csakhogy a Kirchhoff-pajzsnak nem a védelem, hanem a rejtőzködés a célja. Spektruma megegyezik a 2,725 Kelvines feketetest-sugárzással, így szinte tökéletesen beleolvad a kozmikus mikrohullámú háttérbe. Emiatt kizárólag bolygókról mérhető be, mert csak ott épülnek megfelelő teljesítményű radarok. Használata egyértelműen a felderítés, az ellenséges flották bemérése.
Utolsó kommentek