Mivel a végjátékban Zandagort mellett Zandagort Egyházának is komoly szerep jutott, az alábbi képeken a színezés a következő:
- bolygók: a bolygóosztálynak megfelelő szín
- flották: fehér X = ember, piros X = Egyház, lila Z = Zandagort
- csaták: fehér kör = mindkét fél ember, piros kör = az egyik fél Egyház, lila kör = az egyik fél Zandagort
A szövetségekről lesznek még részletes statisztikák, de ha ezeken a képeken külön lennének színezve, annak egy áttekinthetetlen színes kavalkád lenne az eredménye. Ezért van ez az egyszerű hármas felosztás.
(Nagyjából) óránként volt mentés, ezeknek az időpontja van a képek bal felső sarkában.
Összesen kilenc hullámban érkeztek Zandagorték. A flották legnagyobb része egyszerűen rástartolt a legközelebbi bolygóra. Ez menet közben egy kicsit változott, mert az alakzatban érkező flották így mindig egy célpontra repültek volna rá, ezért később már minden flotta a legközelebbi bolygók közül választott egyet véletlenszerűen. Néhány flottának volt kitűzött célkoordinátája is: ezek előbb elmentek oda, és utána széledtek szét bolygókat vadászni.
Az alakzatok (és jellemző tartalmuk):
- tömb (blokk): 6x4-es mátrix (Behemót, Akna, Szúnyog)
- ék (törtvonal): szétnyílt V-alakzat (Zeusz)
- felhő: véletlenszerűen szétszórva (Akna, Szúnyog)
- vonal: a támadás irányára merőleges vonal (Castor, Pollux)
- buborék: egy külső körben Zeuszok, egy belső körben vegyes flották
Első hullám: a várható ÉNy-i irányból. Kisebb hibával, mert két Behemót-tömb lemaradt (ráfutottak egy intergalaktikus banánhéjra a hipertérben).
Második hullám: nagyjából az előző félkör komplementere, hogy senki ne érezze magát biztonságban. A DK-ről érkező Zeuszok az első célzott flották. Egy részük sikerrel jár a Norma-kar déli részén, a többit lelövik.
Harmadik hullám: bár az ábrán szinte észre sem lehet venni, 6 Behemót-blokk elszórva az Első Hullám irányából.
Negyedik hullám: újabb célzott hajók, a Galaxis küllője felé tartó Zeuszok. Nagy részük el sem jut a célpontig, kivéve azt, amelyik megsemmisíti a Sagittarius-kar ÉNy-i részét.
Ötödik hullám: az első fúrópajzs. Egymás után következő Castor és Pollux vonalak, az elhelyezkedéshez képest tükrözött célkoordinátával. Így a legelső réteg éri el először a célját, ott szétszéled, és elkezdi a bolygók pusztítását. A többiek haladnak tovább, amikor leválik a második réteg, aztán tovább, és a harmadik. Satöbbi. A hadművelet ÉNy-on átfúrja a Perseus-kart, DNy-on a Sagittarius-kart, ÉK-en átjut a már megritkított Centaurus-karon, viszont lepattan Norma-karról, DK-en pedig felkenődik a Centaurus-karon.
Hatodik hullám: újabb fúrási kísérlet, most Zeuszokkal. Egyrészt délről, ahol a Norma-kar már sérült, csak a Centaurus-karon kell rést ütni, hogy hozzá lehessen férni a Maghoz. Másrészt keletről, ahol a második hullám már kikezdte a Centaurus-kart, úgyhogy csak rá kell segíteni. Mindkét fúrás sikeres.
Ekkorra három lyuk van a Galaxisban: északnyugaton, délen és keleten.
Hetedik hullám: a végső támadás előkészítése, egy-egy buborék hatol a lyukakba, hogy megtisztítsák a terepet.
Nyolcadik hullám: az előzőhöz hasonló, csak egy kicsit beljebb.
Kilencedik hullám: a nagy armada érkezése. Három giga flotta buborékba csomagolva, céljuk a belső területek elpusztítása. Kívülről pedig "kisebb" flották félkörökben, a karok maradványainak felszámolására. Annak ellenére, hogy végül ez a hullám lenyomja az emberiséget, úgy lett méretezve, hogy ez ne feltétlenül következzen be. A három giga flottát megfelelő összevonásokkal (amik csak részben történtek meg) elég nagy valószínűséggel meg lehetett volna semmisíteni (az Egyház nélkül természetesen). Persze az is igaz, hogy a siker esélyét jelentősen csökkentette a szerencse faktor, az Egyház, és az összefogás nehézségei (ki kinek a kezébe meri átadni a legnagyobb flottáját, alig pár nappal az Egyház manővere után?).
Három nappal később a Galaxis nagyrésze már megsemmisült:
Végül február 7-én vasárnap reggel elpusztul az utolsó bolygó is:
Így ért véget ez a szép galaxis.
Utolsó kommentek